Meal Prep Packages

Meal Prep Defined - To make ready beforehand a portion of food to satisfy the appetite.

We are committed to simplifying meal prep and giving you options that satisfy your preferences!


Individual Meal Prep

Option #1

3 Mains + 3 Sides = 15 Individual meals

Total: $170 + Grocery Costs

Option #2

4 Mains + 4 sides = 24 Individual Meals

Total: $260 + Grocery Costs

Option #3

5 Mains + 5 sides = 35 Individual Meals

Total: $350 + Grocery Costs

Family Meal Prep

(Each Meal serves 4-6 portions)

Option #1

3 mains + 3 sides = 3 Family Style Meals

Total: $135 + Grocery Costs

Option #2

4 mains + 4 sides = 4 Family Style Meals

Total: $165 + Grocery Costs

Option #3

5 Mains + 5 sides = 5 Family Style Meals

Total: $195 + Grocery Costs

Available Add ons to Individual and Family Packages:

Cookies: 2 dozen

Total: $5 + Grocery Costs

Protein bites: 2 dozen

Total: $8 + Grocery Costs

Baby food: 4 servings

Total: $5 + Grocery Costs

Quiche Muffins: 1 dozen

Total: $12 + Grocery Costs

Muffins: 1 dozen

Total: $8 + Grocery Costs

Extra sides: 4 servings

Total: $12 + Grocery Costs

Salads: 4 servings

Total: $12 + Grocery Costs

*Grocery totals will be added to invoice and range from $5-$10 per serving to allow for client customization of ingredients

Private Dinner Party Packages

Party Defined - A social gathering of invited guests typically involving eating, drinking and entertainment.

Choose one of our many menu options making your next social gathering a smashing success!


1-6 persons: $45 Per Person + Grocery Costs

6-20 persons: $40 Per Person + Grocery Costs

*Grocery prices for party packages range depending on menu options and ingredient customizations.

Customized Cooking Class Packages

Cooking Defined: The practice and skill of preparing food by combining, mixing and heating ingredients.

Learn new and creative skills to impress your friends and family!


Adult Cooking Classes

(Groceries are included in prices)

1-6 persons: $75 per person

6-20 persons: $65 per person

Children’s Cooking Classes

(Groceries are included in classes)

1-6 persons: $50 per person

6-20 persons: $40 per person

Contact Me